تبلیغات
بلاگه - ماهواره
ع) فرمود: هر گاه وبلاگی را خواندید نظر بگذارید ولو به اندازه تایپ یک نقطه.

ماهواره

نویسنده :قلی قلی نژاد
تاریخ:یکشنبه 6 مرداد 1392-12:06 ب.ظ

   به نظر من (وایسین بذار  همینجا یه نکته ای رو بگم، این متن  یه خورده طولانیه و شاید به نظر بعضی ها جفنگ باشه، پس اگه حوصله ندارین  نخونین (طلب کارم ها !  شدید!)) ماهواره این روزها  بجز وسیله اضطراب و وقت کشی فایده دیگری ندارد.
  از روزی که ماهواره رو کنار گذاشتم ، حدود شش ماه پیش (اولش  یه خورده احساس میکردم چیزی گم کردم)  اضطرابم  تقریبا از بین رفته ،  موضوعات را در ابعاد خودشون میبینم (همون آفت جهان سوم که موضوعات را در  ابعاد واقعی نمیبیننند).

کتاب خوان تر شده ام.

خانواده ام رو بیشتر میبینم .

وقت بیشتری دارم و کارهای مفید تری کردم.

فیق لیسانس قبول شدم.(آخه کلمه فوق لیسانس خیلی شتر گاو پلنگه فوق ش عربیه لیسانس شم انگلیسی آقای عادل اومده  توی فرهنگستان درستش کنه واژه گُزینی  کردیم نوشتیم : "کارشناس(تا اینجا خوبه) ارشد(گند زدن به  پارسی با  این  استفاده از عربی فقط منظورشون این بوده انگلیسی رو حذف کنند باید می نوشتند کارشناس بالایی !!!!! )" )
خلاصه روم به دیوار  حالم خوب شده(این فعلا حاله خوب منه ببین حالم بد بوده چه ... بودم.  (چیه میبینم میخندی منظورم این بود که چه آدم گلی بودم!)  ).


 علت از دیدگاه  خودم:
  فکر میکنم  ماهواره  به علت  استفاده از  موزیکاهای غیر مناسب ساعت شبانه روز ، روان آدم  رو به هم میزنه.
 استفاده از افکتهای و جلوه های تصویری نامتناسب و غیر حرفه ای (بجز تلویزیون بی بی سی و گاهی تلویزیون منو تو) و ترانسزیشن های سریع(دقیقا اضطراب افراد تولید کننده رو منتقل میکنه) و پخش نا بهنگام تبلیغات و پرش های تصویری سریع ،   به زور شاد کردن های بی معنی اضطراب آور و...   روان را به هم می ریزد.
  غیر مرتبط بودن فضای ماهواره با فضای واقعی زندگی ما . از نظر من شبکه های  ماهواره ای که  فارسی زبان که بدک نوبودند، نئشنال جغرافی، بی بی سی ، من و تو ، صدای آمریکا  بودند. (چند برنامه  مفید مثل مشاوره آقای  دکتر هلاکویی و یکی دو تفسیر سیاسی از تلویزیون اندیشه که خودم هم  تا  همین الان متعجبم چطور شده آمریکا تعطیلش نکرده!  )   که این برنامه ها هم همگی با   تبلیغات  سخیف و مزخرف وسطش حال  آدم رو بد میکرد.
 از نظر خبری که هیچوقت باور نمیکنم، باور نکردم  و باور هم نخواهم کرد یک کشور مثل انگلیس  یا آمریکا با  آن همه حساب و کتاب اقتصادی  به خاطر رضای خدا و خوش کردن شبهای مادر کنار خانواده ها  اقدام به پخش گرانقیمت ترین فیلمهای مستند  کرده و اخبار صحیح !  کشور  خودمان و دنیا را به سمع و نظر ماببینندگان محترم برسانند. 
   کیفیت  تولیدات صدا و سیمای  خودمان (به خدا من حزب الهی نیستم)  بی تعصب  بسیار بالاتر  و غیر قابل مقایسه با  تولیدات شبکه های ماهواره ای  است بویژه سریال های  سخیف و بی ربط ترک ها و مکزیکی ها و ... که صد البته افراد خوش آب  و رنگی در آنها ملق زده و به امر  خطیر تیله  بازی میپردازند. 
   اخبار صدا و سیمای جمهوری اسلامی را قبول ندارم ، ولی  در این حکومت آخرین راه نفس دادن به نیروی کار و سر پا نگه داشتن اقتصاد ، همانا دروغ گفتن در راه خداست وگرنه با این وضعیت  مردم باید دستها را بر سر گذاشته  تسلیم بی کفایتی مسئولان شوند.
   کسانی که قدری  مطالع  در موضوعات مدیریت رسانه و تاثیرت رسانه داشته باشند  میتوانن پی به ماهیت  شبکه های  مثل بی بی سی ببرند. صدای آمریکا که علنا و رسما  تحقیر کل کشور ایرن را در دستور کار خود دارد.  به عناون مثال  تیزر اول تلویزیون بی بی سی  که نمایی از میدان آزادی و بازر های سنتی  ایران را  نشان میدهد در این تیزر از کنتراست بالا با تاکید بر  رنگ  سیاه  نشان میدهد . و یا به بهانه عدم دسترسی به تصاور به علت نداشتن دفتر در تهران خرابه های شهر ها  بیست سال پیش را نشان میدهد و پشت بند خبری ان  لوکس ترین خیابانهای لندن  را نمیاش می دهد. همان  کاری که  سالیان درازی  تلویزون جمهوری اسلامی  اخبار کردستان را پس از اخبار حوادث پخش میکرد تا  قوم مهربان ،  و ریشه دار آرایی کرد  همردیف  افراد شرور جلوه کند.
 و یا  اخبار مسکن و یاترافیک غاز گول آباد هایی را  از بیست سال پیش ایران نشان  میدهد که ما  به زور  به یاد می آوریم. البته همگی میدانیم  که چه مملکتی داریم چون دقیقا خودمان (دقیقا خودمان و نه لزوما  حاکمان)   میدانیم  نیروی کاری این مملکت  چه وضعیت  فلاکت باری دارد. میدانیم چطوری ، به چه علت و تحت حکومت  چه مدیران  بی تدبیری  کارو زندگی میکنیم. اما نهایت بی انصافی و بی عقلیست که کمترین موفقیت های  ما در تلویزیونی به  سخره گرفته شود که خود میدانیم در چه حد هستیم. 
مثال : حدود  دو سال پیش  ایارن موشک شهاب  3  را با موفقیت  آزمایش کرد. هم کلاسهای من  در آن پروژه فعال بودند و علیرغم کل کل های من و ایشان میدانستم که توان علمی  این کا  را  حداقل دارند. تلویزیون ایران  طبیعتا با آب و تاب فراوان  کل اخبار  روز را به پرتاب موفق این موشک  اختصاص داد.  اما شب در منزل بی بی سی که هر خبر  را از ساعت پنج بعد از ظهر تا  دوازده شب سیو چند بار  در بخش های مختلف  خبری  باز گو میکند  در  خبر ساعت  ده شب خود یک بار  این خبر را عنوان کرده و گفت برخی منابع میگویند ایران  فیلمها پرتاب را  را با فتو شاپ   ساخته است(فتو شاپ فقط جهت ویرایش  عکس استفاده میشود و به علت آشنا بودن  نام آن  این رسانه  باتجربه جهت تخریب از این  اسم استفاده کرد).  در عوض خبر افتتاح کارخانه دمپایی سازی  در کابل ( پایتخت افغانستان ) با حضور رئیس جمهور آن کشور  را حدود سیو چند بار تکراردر طول شب تکرار فرمودند.
 مثال دیگر: تاثیر بر سقوط ارز  کشور در هفته ای که فقط دو روز آن کاری بود!  یک هفته زمستانی که مطابق معمول هر هرفته   پنج شنبه جمعه هم تعطیل بود، شنبه یکشنبه هم بازارهای مالی دنیا تعطیل بود. سه روز کاری  مشترک با دنیا داشتیم دو روز آنرا کار کردیم ،  مونده بود یک روز کاری که آن هم فکر میکنم آق محمود دمش گرم طبق معمول هر ماهه کشف کرده بود  یه سری روزهای کاری رو خدا  از کارخانه اشتباهی  در  دل  هفته  تعبیه کرده  ، تعطیل  اعلام فرمودند. در همین هفته  قدرت برابری ارز  کشور ما (ریال )  در برابر  دلار (و طبیعتا سایر ارزها)  به نصف  کاهش یافت. و هزار تومن ما به  پانصد تومان  تبدیل شد. در همین  روزها و شبها  بی بی سی که از قبل  با مستنهدهای قبایل وحشی آفریقا مار را  محصور برنامه های خودش کرده بود  با آن مفسر چوب به دستش هر شب اخبار  بازار  ارز  را  به  نفع  سقوط  ریال  و  صعود دلار  را  تفسیر و اخبار حاکی از نفس کشیدن ریال مفلوک را  بازگو نمیکردند.
مثالی دیگر:  ارز از 4 هزار تومان گذشته بود. در یک مقطعی بنا به  سخن  عاقلانهای  دلار  تا  نزدیک 3400 تومان سقوط کرد.  شب  بی بی سی  با مفسر چوب به دستش  اعلام کرد  دلار  پایین آمده و بر روی صفحه تلویزون قیمت 3470 تومان را نوشت اما  مدام  مجری  قیمت  پایین آمده را 3740 تومان اعلام میکرد تا مبادا مردم دلار بخر  از خرید و انبار کردن گونی گونی دلار پشیمون بشن. قابل توجه دوستان اینکه آن بخش خبری از رادیو بی بی سی هم پخش میشود و در صورت اعتراض در آن روزهای حساس اعلام میکردند ببخشید اشتباه لپی بوده است.
(همینجا بگم  جا نماز اب نمیکشمو  نمیخوام موعظه اخلاقی در بحث اقتصادی راه بندازم ولی
یادم باشه یه  دفعه در مورد فرق خرید دلار و سکه براتون  سخنرانی کنم شما هم کف بزنید که تفاوت از زمین تاآسمان است و مردم کشور ما  همیشه  معادل  هم بکار میبرندشون )
و اینجور ما مردم با پول خودمان با خون جوانانمان  مسئولانی در داخل بر خود منتخب مردم کرده ایم ،  تا اقتصادی این چنین شکننده داشته باشیم.و  رسانه های بیگانه را آن چنان  پر بیننده کرده ایم که  با این اقتصاد شکننده در  "دو روز کاری" ارز کشورمان  به نصف کاهش پیدا کند. 
ارز کشور به عنوان شاخصه یک شکور  است. وقتی ارز کشور ما به یک سوم  ارزش پیشین خود میرسد(دلار از هزار تومان به سه هزار تومان میرسد) معنی و مفهوم آن این است که  من و شمای حقوق بگیر  اگر پیش از این  یک میلیون تومان حقوق ، فردا با دلار 3 هزار تومان حقوق ما  معادل سیصد دلار  است. قدرت خرید ما یک سوم است.


خلاصه میخوام بگم این ماهواره بد  دردیه. خوشم میاد  تلویزیون باباشون(جمهوری عدالت اسلامی ، ) هم کم نمیاره  گاهی اد کپ برنامه هاشون رو  میسازه.
  به قول وبلاگ نویس ها ، حالا پی نوشت(چقدر با معنی!
):   هر چند آدم  مذهبی ، رمز و راز گرایی نیستم ولی یه چیزهای در مورد  خر دجال  شنیدم گاهی فکر میکنم ، نکنه همین راویان (آره همون چهارده نفر  رو میگم، که در زمان و مکان  طی الارض میکردند)  ملائک بهشون گفتند: "رسانه های دیجیتال و خبر دیجیتال" ،  که  درست  منظور رو نگرفتن و  به مردم گفتن: "اخبار دیجوتال ، شبکه دیجیتول " .   مردم هم گفتند: "چی ؟ ! " ، بعد گفتن:  "نمیدونم همون شما فرض کنید  خــر دجال  !!"داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
بهشت
چهارشنبه 16 مرداد 1392 02:30 ق.ظ
این عکس حضرتعالی کی میاد اینجا
پاسخ قلی قلی نژاد : بزودی
(As soon as)

خارجی هم نوشتم چون فقط شما نیستید که درخواست میکنید میلیونها نفر از سراسر دنیا مشتاق دیدن این عکس هستند.
به هر حال من متعلق به همه مردم هستم. باید یه خورده تواضع داشته باشم!
بهشت
سه شنبه 15 مرداد 1392 09:54 ب.ظ
قل قلی بکنید پس تراوشات فکری را بگذارید در اختیارمان.. قلی خان
پاسخ قلی قلی نژاد : فرصت قل قل هم نمونده برامون شق القمر کنم بیست روز دیگه فرصت دارم
نورافرین
یکشنبه 13 مرداد 1392 07:18 ب.ظ
ای بابا جناب رخ بنما تا نگرانت نشدیم.
پاسخ قلی قلی نژاد : ممنون ، از لطف شما متاسفانه نشد که به موقع جواب بدهم.
ساراازکرمانشاه
شنبه 12 مرداد 1392 10:13 ب.ظ
بهشت
جمعه 11 مرداد 1392 05:32 ب.ظ
کی اپ مینمایید پس
پاسخ قلی قلی نژاد : ممنون ، متاسفانه پدر خانمم فوت کرد و یک هفته مشغول مراسم بودم.
ساراازکرمانشاه
جمعه 11 مرداد 1392 12:13 ق.ظ
...
پاسخ قلی قلی نژاد : ممنون
وبگرد
چهارشنبه 9 مرداد 1392 05:23 ب.ظ
سلام آقا قلی در مقابل بعضی از هموطنان و رفتارو گفتارشان باید به همان شبکه های مزخرف گفت آفرین چون اونها ترک و رشتی و لر و شمالی و جنوبی نمی کنند . من چون تو این فضا نبودم نمی دونستم و راحت بودم تا اینکه جایی چیزایی خوندم در مورد شمالیها که نتونستم طاقت بیارم ولی هنر کردم و مقابله به مثل نکردم و یک ارشاد کلی کردم در پست جدید شمال و شمالی . اگر پسندیدید هر طور صلاح می دانید منتشرش کنید . اگر اشتباه نکنم شما هم همدردم باید باشید .
پاسخ قلی قلی نژاد : سلام ، جناب وبگرد من کرد هستم ولی همیشه از سخنان سخیف و بی ریشه و اساس در مورد اقوام ایرانی گله داشته و رضایت نداشته ام. (بماند که از نظر قیافه ظاهری حداقل گیلکی ها شبیه ترین اقوام ایرانی به کردها هستند )
در مورد گیلان گفته میشود در زمان آتا ترک و گروهی که تئوری پان ترکی و تاریخ سازی جعلی را در ترکیه طراحی کردند(جالب این است که این گروه اصلا اهل ترکیه نبودندو با تحولات و نسل کشی های کشورهای اروپای شرقی و مولداوی به ترکیه گریختند و پس از چندی مقدمات ظهور آتا ترک را فراهم کردند ،با تاریخ سازی بعضا خنده دار و جعلی) در سفر به گیلان وقتی متوجه رفتار و مدنیت چند شهر گیلان از جمله انزلی ، رشت و لاهیجان نوع برخرود متمدنانه ایشان با جمعیت زنان شدند . این در حالی بود که خود تهی از این رفتار بودند(یاد آور میشود که پیش از کشف حجاب و برخی خدمات رضا شاه بزرگ در ایران آن زمان که فقر ، و خرافات قجری در سراسر ایران حکمفرما بود مردم گیلان به واسطه انقلاب بلشویکی در دهه 1290 - بر خلاف سایر مناطق قجری ایران- وارد مرحله جدیدی از پیشرفت شده بودند و شکل و شمایل گیلان آن زمان یک سرو گردن از ترکیه و سایر کشورهای منطقه و خود ایران بالاتر-جدیدتر- بود)
بنا بر این شروع به تفسیر و تخریب کردند.
بهشت
سه شنبه 8 مرداد 1392 04:59 ب.ظ
اومدم سلامی عرض کنم وبرم
پاسخ قلی قلی نژاد : سلام و متشکرم
وبگرد
سه شنبه 8 مرداد 1392 12:43 ق.ظ
سلام ضمن تائید مطالب ارزنده تان لینک شدید
پاسخ قلی قلی نژاد : سلام ممنون
aytak
دوشنبه 7 مرداد 1392 10:15 ب.ظ
همین تلویزیون ما زمان آقای خاتمی برنامه هایی داشت مثل سینما ماورا... مثل هزار راه نرفته...پر بود از برنامه های موزیک... برنامه ی پرتو... شبکه 4 اون موقع یه شبکه فوق العاده بود پر از برنامه های علمی .... شبکه های ماهواره ای برنامه هایی داره که با وجود بی کیفیتی و ناشی گری ، پرمحتوا هستند...مستندهای علمیش حتی بعضی از برنامه های تفریحیش خیلی جالب اند... من نگاهم به رسانه خاکستریه...تمام رسانه ها اهدافی دارند ... ولی اهداف صدا سیمای ایران وحشتناک تر از شبکه های ماهواره ای میبینم
پاسخ قلی قلی نژاد : بله قبول دارم.
aytak
دوشنبه 7 مرداد 1392 10:10 ب.ظ
حرفاتون منطقی... منم قبول دارم..اتفاقا منم همیشه به تیزر آغازی بی بی سی حرص میخوردم.. در مورد ارز هم قبول دارم ولی خوب دولت هم درش دست داشت و خیلی هم به ضررش نبود... در مورد سریالها هم موافقم یه سری سریال بی محتوا با موضوع یکسان پیرامون 3/ک/س و روابط مثلثی و در اینکه امریکا و انگلیس به خاطر خوش خوشان ما پولاشونو دور نمیریزن هم قبول دارم... ولی میدونید چیه؟؟ موضوع اینه که من حاضرم صبح تا شب پای فیس بوک و وبلاگ و یوتیوپ و سایتای خبری مختلف و کتابخانه مجازی و فروم های مختلف بشینم ولی تلویزیونی که با پول من اداره میشه و حرف من در اون نشنیده گرفته میشه و به نمایندگی از من اراجیف تحویل مردم میده و یه مشت برنامه ی مضخرف و چرت و بی محتوا نشون میده که مبادا ذره ای حتی ذره ای سطح تفکر ملت رو افزایش بده و تمام تلاشش اینه که با برنامه هایی مثل ماه عسل و نوحه و ......یک جماعت افسرده و داغون و بدبخت درست کنه نگاه نکنم
پاسخ قلی قلی نژاد : ببخشید دیر جواب دادم .البته بریا موجه بودن در رسانه باید گاهی هم اخبرا مثلا بی طرف هم پخش شود. که اینها استاد این کار هستند.
ساراازکرمانشاه
دوشنبه 7 مرداد 1392 05:54 ب.ظ
سلام برمردخانه -برشوهر زنی مهربان وبرپدردوفرزند آن هم ازجنس ذکور !!شماهمسری مهربان وپدری دلسوز وآنهم فوق لیسانس ...آهان ...یهوانگاردارم اعلامیه تایپ میکنم ...ببخشید...
جوانمرگ بمیری قلی !!!جمیعا"امین
نه عذر!!توکه با60سال سن جوانمرگ نمیمیری پس چی میمیری !!اصلابمن چه !!
آپم
پاسخ قلی قلی نژاد : با سلام. ممنون از نظر شما
مریمی
دوشنبه 7 مرداد 1392 03:51 ب.ظ
راستی
چرا نوشته بودین "مسلمون" نیستین؟یعنی دینی دیگه جز اسلام دارین؟
پاسخ قلی قلی نژاد : نه مدعی مسلمون بودن نیستم. همین.
مریمی
دوشنبه 7 مرداد 1392 03:49 ب.ظ
قبول دارم ک خیلی بدی ها داره اما در کنارش خوبی هایی هم هست.ماهواره ک فقط فیلم و سریال نیست.

البته حرف شما هم منطقی و درسته که میگین برای بچه ها بده.

در کل
ممنونم بخاطر پاسختون.

پاسخ قلی قلی نژاد : آره برنامههای مفید داره ولی آدم به هوای همونها میشنه پای ماهواره میبینه چهار ساعت پای ماهواره بوده. خب بده دیگه همش هم تبلیغ و ...
ولی مستندهای قشنگ علمی هم داره که جالبه.
مژده
دوشنبه 7 مرداد 1392 03:10 ق.ظ
به نظر منم جمع کردن کلیش یکم زیاده رویه اقای قلی
خوب پس این مدت نبودید مشغول کسب علم بودید به سلامتی
خوب من هی میومدم هیچ خبری نبود از مطلب جدید
پاسخ قلی قلی نژاد : خب آخه نمیدونی چه وقتی از ما میگرفت، بچه هامون چقدر شلوغ میکردند و اینکه چقدر اضطراب به خانواده وارد میکرد. فقط نوع تیزرهاش با مونتاژ افتضاح و موسیقیهایی که هیچ ربطی به ساعات شبانه روز نداره.
فکرش رو بکنید اگه این صداو سیما مال مردم بود خب همین آهنگها رو با توجه به ریتم اونها در ساعات مختلف شبانه روز پخش میکردند نه اینکه ساعت دوازده نصف شدب یه ترانه مخصوص
هشت صبح پخش میکنند.
دروغهای بی بی سی و آمریکا هم که دیگه کمر مردم رو با اثر رو ی ارز شکست رفت پی کارش . به نظر من بی بی سی در جنگ رسانه ای تمام هزینه های خودش رو درآورد یه چیزی هم روش

مژده خانم وبلاگ نداریددیگه؟
مریمی
دوشنبه 7 مرداد 1392 01:21 ق.ظ
سلام.
میدونی
درسته که ماهواره دیدن واقعا بعضی ساعات -و دیدن بعضی برنامه هاش- وقت تلف کردنه اما خب تی وی خودمون رو بخوایم ببینیم چی داره؟نه چی داره؟ بیا.شب قدر که میشه هم -مثلا- همه ی شبکات شروع میکنن ب گذاشتن فیلمایی که آدمایی رو نشون میده که توی اون شب کلی پشیمون میشن و توبه و دعا و بعدشم کلی خوشبخت میشن و یا برعکسش!خو اینا دیدن داره؟!منظورم فقط ب برنامه های این شب ها هم نیست ,این فقط ی مثال در دسترس و ملموس بود.واسه وقتای دیگه هم همینطوره... ماهواره هزار جور کانال و شبکه داره.نمیگم خوبه اما حداقل آدم -کمی- حق انتخاب داره برای نگاهش!

البته حرفایی ک درباره ی تبلیغات وسط برنامه هاشون و اخبار بی بی سی زدین رو صددرصد قبول دارم.
کلا ب نظر من اونقدرا هم بد نیست که شما رسما جمعش کردی.
پاسخ قلی قلی نژاد : سلام مریمی خانم آخه نمیدونی سریالهای پخش شده از همین صدا و سیمای دروغ خودمون از نظر کیفیت و فیلمنامه اون سریالها رو لوله میکنه، ما وقتی هم که ماهواره رو جمع نکرده بودیم هم این شبکها رو به خاطر پخش کلیپهای ترانه برهنه به خاطر پسر هامون حذف کرده بودیم. مردم کشور ما فقط به خاطر سانسور حسی و جنسی که روی اونها اعمال شده جذب این سریالها میشن. تماشا ی مداوم یک مسئله به مرور رفتارهای ناهنجار یک پدیده رو هنجار جلوه میده و بعد از مدتی حتی به مد تبدیل میشه. از نوع بزک ، هیکل خانمها و اخلاق ناهنجار و غیر متعهدانه ترویج شده اون سریال ها که مطمئنا توی هچل هفت ترین کشورهای اروپایی هم طرد شده است. نشان دادن بی تعهدی در این سطح و اقعا نهایت بی شخصیتیه و فقر و فلاکت یه ملت رو نشون میده. من نه مسلمون هستم،نه پیغمبر ، نه متعهد انچنانی و نه... فقط میگم نشون دادن خیانت نهایت حماقت هست و تماشای خانوادگی و بالاتر از اون کل اجتماع یک حماقت مسیبت بار .
وقتی این سریال ها رو خونه آشنا فامیل میبینم احساس میکنم ما رو یه سری دهاتی تازه تکنولوزی دیده فرض کردند و این محصولات بی کیفیت رنگ و لعاب دار رو بهمون انداختن. اونم یه کشور به اسم ترکیه خودشونم شاهکار معنویشون توی فیلم سازی کلید اسرار است در مقابل کشور ما که یه اسکار گرفتیم و فیلمهای ما در سطح دنیا مطرح است.
بقیه کانال هاش هم چنگی به دل نمیزنه ، بهترینش نشنال جئو گرافی هست. که تا حدی قبول دارم البته مطمئنم روز به روز تولیدات بی کیفیت تری عرضه میکنه. همون شبکه مستند خودمون مستند هاش دیدنی تر هست.
یا شما فرض کنید شبکه تماشا چند وقت پیش اوشین رو دوباره پخش کرد این سریال سخت کوشی رو ترویج میکرد. در مقابل سریالهای امروز ماهواره بی تعهدی رو مثل نقل و نبات به خورد مردم میدن.

باز هم میگم من نه پیغمبر هستم نه یه ادم با تعهد . و دیدن این برنام ها رو برای مجرد ها و کسایی که بچه ندارن زیاد بد نمیدونم.
ساراازکرمانشاه
یکشنبه 6 مرداد 1392 10:37 ب.ظ
توضیحا"آمادگی همان پیش دبستانی فعلی است آقای فوق لیسانس
پاسخ قلی قلی نژاد : از اینکه بنا به درخواست خوانندگان توضیح دادید متشکریم!
ساراازکرمانشاه
یکشنبه 6 مرداد 1392 10:36 ب.ظ
تصحیح میکنم
آدم حسابی
باورکنیدآقای فوق لیسانس:این روزه داری برای بیناییم مشکل ایجادکرده-شماببخشید
پاسخ قلی قلی نژاد : ببین قبل از ماه رمضان هم چیزی نمیدیدی بیخودی ماه خدا رو بهانه نکن.
ساراازکرمانشاه
یکشنبه 6 مرداد 1392 10:35 ب.ظ
سلام -حال شماچطوره؟

این دل بی کینه همیشه تورا ، برسر سجاده دعا میکند...

واماراجع به ماهواره اصلا" نمی پسندم پستت رو
دلیل هم دارم توپول
امانمیگم تا اندرکف بمانی
وای شمامدرک فوق لیسانس داری ؟چقدرخوب
خوش بحالتون
پس بایه وبلاگ که نویسنده ش آدم حابیه طرفم
من خودم آمادگی رفتم امامداد قرمزم شکست افسردگی گرفتم ودیگه ادامه ندادم
پاسخ قلی قلی نژاد : سلام حال من خوب است ملالی نیست جز دوری شما
نمک در نمک دان شوری نداره دل من طاقت دوره نداره
میدونم منم برا همین شعر ماهواره ای براتون نوشتم کیف کنی
پاشو! پاشو یه خورده سریال های ترکی ببینی دیدعمیق به زندگی پیدا کنی!
شنیدم جدیدا کافکاوداستا یوفسکی برای ترک ها فیلم نامه سریالهاشون رومینویسند.
نورافرین
یکشنبه 6 مرداد 1392 10:04 ب.ظ
نقد همراه با طنزتون باعث میشه آدم تا آخرشو بخونه.
چی بگم والا..
حرف حق فقط سکوت میطلبه.
پاسخ قلی قلی نژاد : نظرلطف شماست، ببخشید این میهن بلاگ هیچ صورتکی گلی چیزی نذاشته
به هر حال ببخشید و ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر