تبلیغات
بلاگه - یک دوره مشاوره لازمه
ع) فرمود: هر گاه وبلاگی را خواندید نظر بگذارید ولو به اندازه تایپ یک نقطه.

یک دوره مشاوره لازمه

نویسنده :قلی قلی نژاد
تاریخ:شنبه 30 دی 1391-11:17 ق.ظ

بلاخره سد مشاوره رو شکوندم  و سه هفته هست که مشاوره میرم. ولی  فعلا بیشتر از مشاور من دارم صحبت میکنم.ولی خب  اون چیزی که مشاور کلاسیک میفرمایند اصولی و آزمایش شده  و حاصل تجربیات انسانها به اندازه  هزارهای زندگی انسانها و تلاش دانشمندان بزرگ هست و قطعا از  تجریبات سی چهل ساله من  قابل اتکا تر هستند.
 همه چیز  رو مینویسم تا از وقتم بتونم استفاده مفیدی ببرم. تا اینجا راضی هستم به شرط اینکه جمله معروفی که در مورد مشاور ها  میگویند نشویم که: اول ساعت رو از  دست ادم باز میکنند  بعد  ازت میپرسن ساعت چنده؟
تکنیکها و نظریه های اصولی روان انسان فراتر از مقالات گذری  است که میخونیم. هر چه اصولی تر پیش برویم بهتره البته قطعا تمرینهای روانی و مقالات گذری روانشناسی هم اثر گذار هستند . ولی مثل اینه که ما یه مقاله پیش بینی اقتصادی  بخونیم به جای اینکه اصول اقتصاد رو بدونیم.
به هر حال من دارم میرم مشاوره . حدس هم میزنم  ارزش داره و نتیجه میگیرم. چون همیشه امیدوار بودم رفتارم رو  به سمت یک تعادل  همیشگی بتونم تغییر بدم و در  اون وضعیت تثبیت بشم.
 امیدوارم خدا و خودم بتونیم من رو آدم  کنیم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
susan
چهارشنبه 2 اسفند 1391 09:05 ب.ظ
بله اینكه مطمئنا درستهــــ.......حرف من اینه ك مردای این روزی حواسشون دنبال مال كس دیگس!!!!!
نمیگم همشون اما اكثریت!!!
اما حاضرم قسم بخورم ك همشون بد چشمن و دنبال اینو اونن!!!
حالا یكی كم تر یكی بیشتر!!!
پاسخ قلی قلی نژاد : دوست عزیز نمیدونم چند سالته ، و چقدر نسبت به انسان و زندگی این موجود دوپا شناخت داری و فکر کردی . قطعا مثل همه آدمها همه به نوع برخوردها و توجیه آنها فکر کردیم.
از نگاه روانشناسی سکس یک نیاز طبیعی و به قول شما مسلمونها خدادادی است و هر کسی با توجه به فرهنگ ، تربیت و سلیقش میتونه به درستی نسبت به تبادل و رفع نیازش اقدام بکنه. گول زدن و فریب خوردنی در کار نیست مگر در سن کمتر از هیجده سال بویژه سنسن خردسالی که بچه نمیدونه از نظر اجتماعی فلان کار چه تبعات احساسی اجتماعی و فرهنگی دارد. که به حق در غرب سنگین ترین مجازاتها رو برای این اعمال اعمال میشود. و متاسفانه در دین ما در مورد سو استفاده جنسی از افراد خردسال همانند بزرگسالان برخورد میشود که اصلا منصفانه نیست. یعنی کسی که مرتکب سو استفاده جنسی از یک بچه میشود اگر اگر بچه متوجه شود گفته شود و.... تازه با فاعل برخوردی میکنند که اتفاقا باعث آسیب بیشتر به کودک خواهد شد. و در مقابل اگر دو نفر عاقل و بالغ چهل ساله با هم بنا به توافق باشند مجازاتهای سنگین و در مورد خانمها حتی مرگ در نظر گرفته میشود. (البته من در مورد مجازات شدید تر برای خانمها موافقم چون معتقدم توانایی و کنترل خانمها بیشتر و میل جنسی ایشان بسیار کمتر از آقایان است )
یک فرد عاقل و بالغ خود میداند و میتواند که با چه کسی و در کجا و بر طبق کدام سنت هم آغوشی داشته باشد.
یک اصل قوی روانشناس بیان میدارد افرادی که یک پدیده را به دیگران نسبت میدهند بطور غالب خود شامل همان پدیده هستند. در واقع بیانی از کافر همه را به کیش خود پندارد است.
از نظر طب سنتی ایرانیان با هوش نیز طبع غالب زنان سرد بوده و به سرعت میل آنان ارضا میگردد. پس آماده باش و درخواست تقریبا همیشگی جنس مذکر از جنس مونث طبیعی به نظر میرسد.
سکس و سایر تبادلات احساسی همچون سایر بده بستانهای دیگر مشمول مقرارت عرفی، شرعی و بویژه قانونی است. پس با در نظر گرفتن این قوانین می توان بدون فریب دادن و یا فریب خوردن به رفع نیازهای خود پرداخت. و همچنین بالاتر از آن با مراجعه به وجدان در عالی ترین سطح اجتماعی و انسانی تمام تعاملات انسانی قابل عمل هست.
دنیا به کام و آخرت بخیر دختر خوب :)
زیتون
چهارشنبه 4 بهمن 1391 12:38 ب.ظ
سلام
سبز نشاندهنده بالنده وسبز وخرم وروبه رشد باشید هست فقط دربلاگفا نشانه بیماری است دربقیه سایت ها نشانه ارزوی خرمی برای نویسنده است
--------------------
تصورکنم همه ایرانی ها دچارپارادوکس وتناقض باشند وبلاگ انگلیسی خانم معصومه ابتکارمعاون رئیس جمهورخاتمی هم اسمش پاراد وکس است
مثلا یکی ازاشنایان سفرمالزی داشت گفت یکی ازمشتری های بانک مقنعه ای وچادری وپوشش داشت درهواپیمادیدم روی سری اش رابرداشته دارد سرش را شانه میکند وموهایش راریخته بود روی شانه هایش !
درجراید هم مقالات زیادی درخصوص این رفتارایرانی جماعت نوشته میشه
چندروزقبل دوزورگیررا مجازات کردند یکی اشان وصیت کرده نمازقضابرایم بخوانید یکی اشان گفته برای درمان بیماری مادرم سرقت کردم ....اگرراست گفته باشد هرچندتوجیه خوبی نیست اما حقش بوده مادرش زنده بماند بگذریم مردم به دین ملوک خودهستند مشکل ازمتصدیان اموراست که اینطورتناقض ها وجوددارد
تعارض به حالتی گفته میشه که مابین دو چیزخوب ندانیم تشخیص دهیم کدام خوبتراست که سبب عصبی شدن مامیشه یا بین دوچیزبد ندانیم کدام بدتراست که امروزجامعه ما بعد از این دوره ریاست جمهوری اینطورشده است وهمه افسرده هستند چون اسلام را می خواستند می بینند اینطوراست این سبب انواع بیماریها میشه تعارض خودش سبب سوءرفتارکه میشه مسائلی مثل ناراحتی های گوارشی و اختلالات روان تنی و خودکشی را رقم میزند
مردم ازدین گریزان میشن
تصورکنم توکل برخدا سبب میشه ما بهترارامش داشته باشیم واو مسیررا به ما نشون میدهد
ضمنا توجه به دستورات خدا سبب میشه ارامش بهتری داشته باشیم مثلا خدا به حضرت موسی وحی کرده قبل وبعدغذا نمک بچش
امروزه اثبات شده نمک خاصیت زد افسردگی دارد

پیغمبرومعصومین سفارش کرده غذاهای حاوی ویتامین ب مثل مویز وروغن زیتون بابو وپیازبخورید اینها تقویت کنننده اعصاب هستند من خودم رعایت کردم میگرن وسردردعصبی داشتم ریشه کن شد درحالیکه بارها نزد روان پزشک وغیره رفتم دارودرمانی نتیجه ای نداشت

برخی امور ناشی ازندانم کاری است نکاتی که شما اشاره کردید باید شخصا رعایت کرد مثلا اینکه ازدواج ازطریق شخص ثالث رقم میخورد چت باعث فریب میشه باعث نشناختن هم میشه باعث پنهان کردن حقه بازی میشه ونتیجه خوبی برای برخی ندارد تعمیم که یابد این سرخوردگی همه را بدبین میکند
پاسخ قلی قلی نژاد : سلام بر زیتون
من کلا از میوه و تمام خوراکی های خوشمزه طبیعی خوشم میاد و لی اسم چنداشون رو یه حس خوبی بهم میده. یکی از اولین اونهاا انجیره ،زیتون، خرما، و...
صحبتهات درسته من با وجودی که نسبت به صداقت نداشتن خیلی از حاکمان نظام شکی نداشتم و رای گیری و رای دادن در انتخابات سال هشتادو هشت برام اهمیتی نداشت اما از گستاخی و شرارت حاکمان نظام و طغیان اونها دربرابر دین خدا - ان هم به اسم خدا و اسلام- شوکه شدم.
تصمصم گرفتم به یه باز سازی فکری در باورهام دست بزنم. اصلا باورم نمیشد با این گستاخی کسانی که در کسوت لباس روحانیت هستند در برابر دستورات صریح خدا بایستند. و یا بقیه روحانیان قم نشین برای حفظ جایگاه دم بر نیاورند. بجز آقای منتظری که آزاد مرد بودن خودش را وقتی که در یک قدمی قدرت مطقه به عنوان قائم مقام رهبری بود، به همگان نشان داد. و نشان داد مردان خدا در هر پست و موقعیتی هستند و دنیا را همچون آب بینی بز بی ارزش می دانند.
خلاصه اینکه آقای زیتون باورهام در هم پیچید. سعی کردم اعتقاداتم رو مورد بازبینی قرار بدهم. از آنجایی که اساس فکری ما مردم در خاور میانه تربیتی ، فرهنگی ، خانوادگی و تجربی کاملا بر اساس باورهای دینی و رموز خدایان است با برداشتن این باورها عموم مردم و منمهم به عنوان یک ایرانی باورم به هم ریخت.
من به شخصه با نماز خواندن با وجود تحمل حاکم ظالم مشکل داشته ودارم چه برسد به نماز بخوانم و خیال کنم آرامش میگیرم بعد در حق کار و ... انصاف را رعایت نکنم. پس گزینه نماز نخواندن را انتخاب کردم.
مردم عزیز کشورم ایران و عمدتا اکثر کسانی که دم از مذهب میزنند(نه روحانیون بله عموم مردم) به شدت از مذهب استفاده ابزاری میکنند(میکنیم). هیت امام حسین با پول حرام که شده جز فرهنگ مردم. شرکت در مراسم عاشورا به قصد شستن گناهان و ایجاد رابطه ناسالم حداقل از نظر مذهبی با جنس مخالف.(البته من با سازندگی اجتماعی این مراسم فارغ از دیدگاه مذهبی بسیار موافق هستم) . ایجاد هسته های مساجد و دخالت انها در امور شورایی مردم به شیوه ناپسندو نادرست.
اقامه نماز در جهت رسیدن به خواسته های نامشروع در میان جوانان.(من به شخصه در ایام جوانی هم به جهت این تناقض آشکار و صرفا نماز خواندن هیچگاه قبول نکرم که حتی نگاه حرامی داشته باشم. اما با کنار گذاشتن نماز به این امر مهم و ضروری پرداختم).
خلاصه با خواندن کتاب خاطرات یک سفیر فرانسوی که در صدو پنجاه سال پیش میزیسته و از نظریه پردازن به نام نازیسم است پی به خلق و خوی سراسر ریاو تظاهر ایرانیان از پیش از اسلام تا کنون بردم و متوجه شدم رضا شاه به شخصه جز معدود پادشاهانی بوده که سعی در اصلاح این عادت زشت ایرانی داشته است(اگر به خاطر داشته باشید شاه سابق نیز جهت کسب مشروعیت مردمی کمر بسته امام هشتم شیعیان میشد و...).
خلاصه زیتون جان بد دردیه. مشکل رو میبینم در عوض اینکه مشکل رو حل کنیم یا ححداقل بیان کنیم به دروغ متوسل میشویم. کیست که نداند مشکل یک چهام شدن ارزش ملی ما در کمتر از یکسال ریشه در چه پدیدیهایی دارد ولی کدام رسانه ؟ کدام وبلاگ کدام یک از ما و این است که این دور باطل در محدوده رمزو خدایان در خاور میانه باقی میماند. تا زمانی که خدای خودساخته قدرت نشینان محلی را به مانند ابراهیم نشکنیم(وقتی مردان مدعی چند همسری همانند پیامبران هستند باید یت شکنی هم کنند) وضعیت من و شماو همه همانند مردم عراق بحیرین سوریه، پاکستان ، مصرو ... است. امیدوارم امام زمان شیعیان ظهور کند یک شبه تک تک ما را تغییر دهد شاید صداقت را یاد گرفتیم.
زیتون
دوشنبه 2 بهمن 1391 09:45 ق.ظ
سارا که بیستون سبز را می نوشت بعدازفیلتردیگه وبلاگ ایجادنکرد؟
پاسخ قلی قلی نژاد : نه فعلا که وبلاگی ایجاد نکرده.
زیتون
دوشنبه 2 بهمن 1391 08:39 ق.ظ
قاعده مشاوره همین است که ابتدا درمانجو صحبت میکند درجلسات بعدی مشاور جمع بندی میکند
اگرعلت مشاوره رفتنت را بیان میکردی بهترمیشد نظربدی
مثلا عصبی وپرخاشگرهستیم بهتراست غذاهای استرس دار کمتربخوریم وغذای حاوی ویتامین ب بیشترتا بهترنتیجه بگیریم
هرچه ویتامین ب بدن ما بیشترباشد خوشروتریم ومثبت ا ندیش تر
بالعکس هرچه کمبودویتامین داشته باشیم لجبازترودگم اندیش تریم
پاسخ قلی قلی نژاد : خب داستانش مفصله. اتفاقا من تمام صحبتهام رو بصورت تایپی دارم و همه رو نوشته شده بهش میگم.
من در کل از تعارض در حال دین داری و رفتار مخالف دین داشتن بهستوه آمده بودم. البته من مذهبی نیستم ولی قطعا همه ما باورهای دینی داریم.
من نمیتونم مثل بقیه با نامحرم چت کنم یا گپ بزنم بعد نماز بخونم. به دلم نمیچسبه. چون هیچ سنخیتی با هم نداره. پس تصمیم گرفتم برداشتم رو از دین شخصی کنم. از طرفی میدونم یا معتقدم دین اسلام دین مرتب و منظمیه اگه آخوندها به گند نکشوننش. دستورات و توصیههای دینی روشهای مناسبی در زندگی همین دنیا و نه آن دنیا پیش پای انسانها میگذارد.
بر عکس اغلب مذهبی ها و مبلغان دینی من معتقدم دین اسلام دقیقا و صریحا برای زندگی توصیه هایی کرده نه برای بهشتو حوری ها .
از طرف دیگر با رعایت برخی دستورات راه برای سو استفاده برخی فرصت طلبها باز میشود که من حاضر به سود جویی آنها نیستم. خلاصه داستان زیاده .... هر چی آدم دیدم از دین و مذهب به عنوان وسیله برای رسیدن به نیازهای معنوی و جسمی و عاطفی خودشان استفاده میکنند یعنی هرم مازلو را برعکس کرده با نشان دادن ایمان در صدد رسیدن به نیازهای قاعده مثلث هستند.
خلاصه این که من نمیتونم به کسی بگم خواهر بعد توی ذهنم بجز چشم خواهری یه جور دیگه دوستش داشته باشم یعنی واقعا حالم به هم میخوره از الفاظ مذهبی.
جالبه بدونی از 13 سالگی نماز و روزم رو کامل تا سن 22 23 سالگی گرفتم درس طلبگی هم خوندم تا حدودی و مرکز تحقیقات حوزه علمیه هم بودم و کار کردم و از نزدیک بیخ وبن آدمهای مذهبی ایرانی رو درآوردم ولی به این نتیجه رسیدم که دین وقتی وارد تبلیغ جامعه میشه به سرعت ابزاری میشه و به جای التیام دردها خود موجب دردو رنج میشه و موجبات سو استفاده دین باز ها .... اما از طرفی میبینم توصیه های سالمی هم داره و نمیتونم نادیده بگیرمشون. خلاصه در بد تعارضی گرفتار شدم و....
زیتون
دوشنبه 2 بهمن 1391 08:36 ق.ظ
پاسخ قلی قلی نژاد : این وبلاگ برا ی پاسخ ایکون نداره ولی اجالتا منم بغلتون میکنم. :) ولی حالت تهوع نمی گیرم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر