تبلیغات
بلاگه - دیگر نوشت- بازم برای اینکه فکر کنیم کسی هستیم-کاش این توهم درست بود
ع) فرمود: هر گاه وبلاگی را خواندید نظر بگذارید ولو به اندازه تایپ یک نقطه.

دیگر نوشت- بازم برای اینکه فکر کنیم کسی هستیم-کاش این توهم درست بود

نویسنده :قلی قلی نژاد
تاریخ:دوشنبه 19 تیر 1391-05:21 ب.ظ

فریدون جنیدی : «اسكندر به خواسته‌ی یك بانوی نابكار به نام "تاییس" ، تخت جمشید را آتش زد. این زن، همان كسی است كه امروز به عنوان مجسمه‌ی آزادی در آمریكا وجود دارد.»

مجسمه آزادی آمریکا توسط مهندسان فرانسوی ساخته شده است که به ایالات متحده آمریکا به مناسبت استقلال آن هدیه داده شده است.
ویژگی مشترک تمامی این مهندسان و طراحان عضویت در لژهای فراماسونری فرانسه بود.
در ابتدا سازندگان فرانسوی آن اعلام نمودند که این مجسمه نماد "تا ئیس" معشوقه اسکندر است . اما نکته ظریفی که در این میان نادیده ماند چیز دیگری بود که بعد ها نشریه ماسون ترک آنرا فاش ساخت . و آن شباهت بسیار زیاد چهره ی این مجسمه با"ایسیس" اسطوره ی مصر باستان و الهه مورد تقدیس ماسونها بود.
ارتفاع این ساختمان 46 متر یعنی مجموع 33+ 13 (دوعدد مورد علاقه فراماسونها) است و خود تندیس نیز دارای 168 پله به علاوه 1 نیم پله (مجموعاً 169) است که بازدیدکنندگان را تا بالای برج راهنمایی کند. (169= 13x13) !
بارتلدی بر روی تاج این مجسمه هفت شعاع نور قرار داد تا بیش از پیش نماد های ماسونی این تندیس ننگ و نیرنگ را آشکار سازد.عدد هفت در کنار سمبل های گونا گون نور از دیر باز ستوده مصریان باستان و یهودیان و کابالیست های مصر زده بود . همانگونه که آن را در شمعدان هفت شاخه یهود "MENORAH " ، خورشید هفت شاخه مصریان و یا هفت ستاره منقوش در آسمان معبد سلیمان دیده اید.

اما نکته ای که در این میان بنا بر اعتراف فرانسویان هرگز نباید فراموش نمود الگو برداری ساخت مجسمه از "تائیس " معشوقه اسکندر است. حتی اگر شباهتهای چهره ی این مجسمه با ایسیس را کنار بگذاریم چه دلیلی دارد فرانسوی ها نمادی از تائیس بسازند و آن را به امریکا هدیه دهند.مگر غربیان در تاریخ هزار خدایی یونان و رم با کمبود الهه مواجه شده بودند که از یک شخصیت نچندان موجه به نام" تاییس " مجسمه بسازند و انرا تندیس و نماد آزادی قرار دهند.

برای بررسی این موضوع نگاهی به تاریخچه ی اسکندر می اندازیم.

با آنکه اسکندر یا همان الکساندر در میان غربیان قهرمانی بزرگ شناخته می شود ولیکن در میان ایرانیان به عنوان شخصیتی بدنام و ویرانگر نمود یافته است، در متون زرتشتی، از وی همواره به عنوان "گجسته"ملعون و شوم یاد شده و همراه ضحاک و افراسیاب از کارگزاران اهریمن به شمار آمده است.

پس از فتح تخت جمشید، جشنی برپا می شود که در آن جشن، تائیس آن قدر به اسکندر شراب خوراند که عقل او را کاملاً زایل کرده و سپس از او خواست به انتقام معبدی که در آتن توسط خشایارشاه به آتش کشیده شد، پرس پولیس (تخت جمشید) را آتش بزند. اسکندر مشعلی را به تائیس داد و او هم پرده های حریر و جواهرنشان قصر را به آتش کشید. و پس از مدتی کوتاه، قصر یکپارچه در آتش کین و حقارت شخصیت تاییس سوخت.

و اینگونه شد که امروز در دست مجسمه به ظاهر آزادی آمریکا"تائیس" همان مشعل هنوز به امید به آتش کشیدن دوباره تمدن شرق افروخته است.

و اینگونه شد که یک فاحشه که گوشه ای نا چیز از تاریخ تاریک و ددمنشانه غرب را اشغال کرده نماد آزادی می شود!

تاجی که بر سر مجسمه آزادی قرار دارد، شامل 25 پنجره و 7 اشعه است که از آن خارج شده اند. زیر هر اشعه جواهراتی گران قیمت قرار دارد. آیا این جواهرات به گفته "علی معلم" شاعر معاصر، نتیجه "تاراج ملک عجم" نیست...؟
تاریخ شناسان یکی از مهمترین اقدامات اسکندر را هلنیزه کردن سرزمین های تحت تصرفش می دانند. هلنیسم در لغت به معنی تقلید از یونان و به معنی مجموعه تمدن و فرهنگ یونان و به عبارتی ساده تر یونانی مأ بی است.

نمود بارز و آشکار این مسأله را می توان در هلنیزه شدن سلسله ایرانی اشکانیان پس از براندازی سلوکیان (بازماندگان سلوکوس جانشین اسکندر )دید، اشکانیان همواره سعی در یونانی مأبی داشتند تا جایی که حتی بر سکه هایشان عنوان (یونان دوست) همراه با اسم پادشاه زمان می آمد.

تمدن غرب هرگاه افول نمود نتوانست دوباره در همان مکان ابتدایی ، خود را باز سازی کند و در جایی دیگر ادامه حیات داد لذا می بینیم پس از افول یونان ، رم برمی خیزد و بعد از آن غرب از اروپای میانی ، انگلستان و نهایتا امریکا سر بر می آورد ، یعنی غرب هیچگاه نتوانست در همان حوزه مکانی اولیه دوباره رشد نماید این تمدن آنقدر نقصان داشت که قدرت هضم تجاوزات و حتی تبادلات فرهنگی سالم را نیز نداشت.

اما در مقابل ، تمدن کهن و با فرهنگ ایران هرگاه دچار نزول شد دوباره در همان مکان جوانه زد ، هرگز نباید فراموش کرد که نهایتا اسکندر با لباس ایرانی از این مرز پر گهر رفت ، وحشیان و متجاوزان مغول مسلمان شدند و رصد خانه و مسجد و کتابخانه ساختند و از میان سه نفر زبانشناس که قواعد زبان عربی را برای خود عرب زبانان نگاشتند دو تن از آنها ایرانی بودند. لذا اینگونه است که تائییس دوباره مشعل به دست رو به سوی شرق بر فراز آتلانتیس ایستاده است.

غرب ناگریز است تا با ساختن یک اتوپیای (آرمان شهر) خیالی یعنی یونان باستان تمامی مدنیت را به خود ارجاع دهد . زمانی که سخن از منطق باشد ارسطو الگو می شود اگر از ریاضیات سخن رانده شود ارشمیدوس را نشان می دهند ، پدر علم پزشکی باید بقراط باشد و غیره و غیره تا من ایرانی هیچگاه به این فکر نکنم که چرا غرب هنوز با این همه ادعا نتوانسته حقوق بشری را که کوروش 2500 سال پیش به بهترین نحو اجرا می کرد را حتی شبیه سازی کند.

آری این کینه ای دیرینه است از تمدن شرق و سترگ ایران زمین که در هیبت شعله های آتش در مشعل عفریته جنگ این الهه شوم پیوندی!!! (تائیس + ایسیس) خود را نشان داده است.

لازم به ذکر است که پس از حوادث 11 سپتامبر 2001 دولت امریکا به منظور حفظ موارد امنیتی از ورود جهانگردان به داخل جزیره و بازدید از مجسمه آزادی و موزه ای که در پای آن قرار دارد، ممانعت نمود تا این که 3 سال بعد یعنی در آگوست سال 2004 اجازه بازدید گردشگران از این مجسمه را مجددا صادر کرد.زهرا
چهارشنبه 21 تیر 1391 05:55 ب.ظ
سلام قلی خان قبلا هم گفتم عنوان قداست نمیاره چیزی که دلها رو شیفته ایشون کرده عمل با تقوای ایشونه اقای قلی تهمت زدن به چنین مرد بزرگواری شما رو در برابرخدا شدیدا بدهکار میکنه هااا حواست باشه داداش اگه من به ایشون احترام ویژه میذارم اصلا بحث بت شدن نیست بلکه همون بحث دفاع از مقام ولایته از اصل ولایت که احترام ویژیه همه ما باعث میشه دشمن جرات نکنه به ساحت مقدسش توهین کنه ساحت مقدس ولایت رو میگم ببین داداش این اقا اینقد دشمن داره که اگه یه نقطه خاکستری تو عمل وزندگیش پیدا میکردند میفهمیدی چه شانتاژخبرب تو دنیا راه مینداختن اما تو خودت ببین جز توهین وتمسخر کار دیگه ای میکنن؟ نه جونم خیالت راهت اگه ایشون گناهی مرتکب بشه بلافاصله امداد خدا از ایشون بر خواهد گشت همه عزت از طرف خداست وماه هیچ وقت پشت ابر نمیمونه خدا همه ظالمین رو رسوا خواهد کرد نمونه هاش فراوونن
پس وقتی از امام خامنه ای حرف میزنی قبلش برا سلامتیش یه صلوات بفرست تا همه دشمناش نابود شن
اللهم صل علی محمد وال محمد
گل نداری؟عیبی نداره نمیخواد جبران کنی یکی مال خودت یکی مال خانومت
پاسخ قلی قلی نژاد : خوبه امیدوارم طرفدارنش همینجور تاآخر اهل گفتگو باشند.
مرسی از جوابتون در هر صورت.
برای گل هم ممنون .
باور کن من الا ن نمیدونم گل ها و شکلکهای این میهن بلاگ کجاست خلاصه با گل روی خودتون، چشمک و خنده خودتون پاسخ مارو ملاحظه و منور بفرمایید.
ساراازکرمانشاه
چهارشنبه 21 تیر 1391 12:02 ق.ظ
زرد همون سبزیواشه
مژده
سه شنبه 20 تیر 1391 08:58 ب.ظ
سلام
مطلبتون درباره مجسمه ازادی جالب بود
لینکتون درباره بیستون سبز هم همینطور جدا بامزه بود
پاسخ قلی قلی نژاد : لطف دارید .ممنون
ساراازکرمانشاه
سه شنبه 20 تیر 1391 06:40 ب.ظ
سلام -پستتان بسیارجالب بود-سپاسگزارم .اپم
زهرا
سه شنبه 20 تیر 1391 05:00 ب.ظ
جالب بود اطلاعات خوبی بدست اوردم موفق باشی
پاسخ قلی قلی نژاد : قابل نداشت، ممنون. ببخشید من اون آیکون گلو بلبل و لینها رو بلد نیستم خانمم کجا گذاشته، بیاد ازش میپرسم براتون میذارم یه دونه گل با گلدونش.
زن کجایی زن این گل ها رو با گلدونها کجا گذاشتی؟!
قلی
سه شنبه 20 تیر 1391 09:34 ق.ظ
کاش واقعا اینقدر دارای هوش و توان کار گروهی بودیم که اینقدر از ما بترسند .
من بعید میدونم..نمیدونممم ها! گاهی ایرانی ها کلا شگفتی ساز میشن. ولی این موج جدید فراماسونری و اعداد مقدس با این قدرت رو، یه مرحله از جنگ روانی میدونم علیه ملتها، با اون اعداد نمادینشون شما هر عدد که بهتون بدن میتونید به اعداد نمادین 11و 1و 13 22و33و 44 و بشکنینش و دائم مثل زمانی که معجزات عددی قران رو بیان میکردند با این روابط بازی کنی تا جایی که دیگه به هیچ چیز اعتماد نمیکنید و اون موقع است که افراد دنیا طلب با یارگیری وارد جنگ قدرت میشن.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر