تبلیغات
بلاگه - به اسم ادب فرار رو یاد بچه ها ندیم.
ع) فرمود: هر گاه وبلاگی را خواندید نظر بگذارید ولو به اندازه تایپ یک نقطه.

به اسم ادب فرار رو یاد بچه ها ندیم.

نویسنده :قلی قلی نژاد
تاریخ:سه شنبه 16 آبان 1391-09:32 ق.ظ

مهاجرت یک ایرانی رسما و علنا کاستن از ثروت جامعه ما و افزودن به ثروت جامعه رقیب است.
رفتن خارج از  کشور  علناٌ واگذاری  سهم  نفت ، پول و ثروت یک فرد ایرانی به گروه  قلیل حاکم بر ایران است.
یک آدم(نه حتی یک تحصیل کرده متخصص)  تار سیدن به  سن بازدهی به جامعه فقط  هزینه خورد و خوراکش بیشتر از  یکصد سکه طلا است. هزینه درمان او ده سکه طلا و هزینه پوشاک او حداقل بیست سکه طلا. یعنی بدون احتساب هزینه آموزش یک جوان تحصیلکرده تا سن بیست و یک سالگی  یکصد وسی سکه طلا  در جامعه ما برای  او هزینه شده است. این جوان صف دم در سفارت کانادا و کلی تحقیق و دریافت هزینه های آن و چندین ماه اگر بسیار پر بازده تشخیص داده شد در یک کشور سازمان یافته  و قدرتمند  مفت و حتی  با واریز  مبلغی پول پذیرفته میشود.  
 از طرفی این قبیل افراد متاسفانه یا خوشبختانه آدمهای زحمت کشید در راه تحصیل هستند و معمولا در کشور  میتوانند منشا  خدمات باشند. اما از نظر تربیتی هیچگاه  حاضر به  ایستادگی در مقابل پرو های حاکم بر کشور نیستند. مهارتهای زندگی و راه مقابله با مدیران نا لایق را یاد نگرفته اند و همه چیز  را در کتابهای درسی خود جستجو کرده اند. اینان با چند  تشر میدان را خالی و سهم نفتشان را  به دست پر روهای امروز و تو سری خورهای  پا پتی  پیش از انقلاب میسپارند . و با ژست فرهنگی و محترمانه  از  ارزشهای جامعه کاسته و بر منابع  جوامع  قدرتمند می افزایند.
در این  ماجرا من عامل اصلی  جنگ نرم سازماندهی شده با بیش از نیم قرن تجربه غرب است و اما  عمده قصور تربیت ناقص پدرو مادرهای به اصطلاح فهمیده ما.این والدین مکرم  به اسم ادب  فرار رو یاد بچه ها میدن. پدران و مادران عزیزتر از جان که در  زندگی مهارت های داشته اند از بیان و انتقال تجربیات خود بصورت  کلاسیک و درست به  فرزندان خود عاجز مانده اند. و با خلا پیش امده و شناسایی شده توسط  جوامع رقیب  منابع ارزشمند انسانی را به سمت نیستی میکشانند.
  بجز عده ای  بسیار اندک که صرفا جهت کسب تجربه وتحصیل - نه مدرک گرفتن و پز دادن  محل  کسب آن- به کشورهای پیشرو علمی صنعتی سفر میکنند همگی از کارهای سطح پایین شروع تا رسیدن به  کارمندی پیش میروند و نهایتا با  بالا رفتن سن متوقف میشوند و پس از اتلاف سالیان دراز در سن چهل  سالگی به درجه شهروندی افتخار میابند. وتازه وقتی با خیال راحت نفسی  تازه میکنند متوجه میشن خیلی از داشته هاشون رو جا گذاشتند ولی دیگه دیر شده چون به نوعی دیگه در اون جامعه جا افتادند ولی تا اون زندگی رویایی که فکرش رو  میکردند فاصله زیادی دارند. )

جنگ نرم به دلیل بیان شدن از طرف رسانه های داخلی و آخوندهای حاکم لوث شده است. جنگ نرم  مقوله ای واقعی و موفق برای کشورهای بلوک غرب  بوده از تبلیغات جنگ ستارگان، کشش نخبگان و کنتراست رنگها در تلویزیون و ... همه و همه برای  کاستن از  منابع کشورهای  عقب مانده و یا در حال توسعه در جهت افزایش منابع کشورهای غنی.
درآخر یادآور میشم یه حساب سر انگشتی  ببینید چند نفر  از کشور خارج شده اند و چقدر انرژی در جمع صرف کرده اند؟.چقدر دچار هیجانو استرس و اضطراب شده اند؟ چقدر زمان صرف دویدنو و کار کردن  کرده اند تادر جامعه تازه دیده شوند؟  این مقدار انرژی این تعداد را جمع کنیم من بر این باور هستم فقط انرژی و هزینه  عمر و زمانی که همین دسته  از افراد صرف کرده اند اگر در جامعه خودشان صرف میکردند چندین قانون اساسی را تغییر میدادند.
معتقدم در ین عصر با همین ابزار میشه  فکرها رو با هم جمع کردو در راه بهتر زیستن  هم سو شد.

نظر  شما چیه؟
برای  جذب این  منابع مهم انرژی چه کار میتوان کرد؟
بطور شفاف اگه در یک جمله بخواهیم خواسته مون رو بیان کنیم چی بگیم؟


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
بهزاد
یکشنبه 4 فروردین 1392 01:36 ق.ظ
به نظر من باید ما اول فکرمان را تغیر دهیم بعد کل مملکت را تغیر دهیم تا فکر یک ملت عوض نشود ملت تغیر نمی کند
پاسخ قلی قلی نژاد : بله. دقیقا موافقم.
محمد رضا
یکشنبه 21 آبان 1391 04:20 ب.ظ
نظری ندارم، زیرا کار از نظر گذشته است. موضوع مشخص است نوبت عمل است.
پاسخ قلی قلی نژاد : ممنون از نظرتون. موافقم !
تسنیم
یکشنبه 21 آبان 1391 11:12 ق.ظ

سلام ممنون از حضورتون .

ازشعرخوشتون نمیاد
پاسخ قلی قلی نژاد : خواهش. گاهی از شعر(شعار) متنفر میشم، البته معتقدم هر پدیده ای مزایا و معایب داره. شعر(شعار) هم همینه.
معتقدم شعر و ریا دو عنصر اصلی وضعیت فعلی جامعه ام هستند. هر چند همین شعر(شعار) و ریا یکی از عاملهای بقای کشوری به نام ایران بوده.
پریچهر
یکشنبه 21 آبان 1391 10:12 ق.ظ
سلام آپ خیلی خوبی بود ممنون .

موندم چی بگم ...هی روزگار
پاسخ قلی قلی نژاد : ممنون ، از اظهار نظرتون.
زهرا
یکشنبه 21 آبان 1391 06:22 ق.ظ
راه حلش بیشتر تو تربیت درسته باید روحیه ایثارگری وجهاد پرورش پیدا کنه
پاسخ قلی قلی نژاد : برای پرورش روحیه ایثار گری و جهاد ، رضا شاه میر پنج، شاه خدا بیامرز و شهبانو فرح باید ظهور کنند تا حماسه هشت سال دفاع مقدس توسط تربیت یافتگان مکتب آنان دوباره تبلور پیدا کند.

به غضنفر میگن :"چرا برای فرج آقا دعا میکنی" جواب میده:"آقا بیاد ، عدالت برقرار میشه ، مردم با صلح و صفا کنار هم زندگی میکنند، فراوانی میاد، همه چیز ارزون میشه مردم با دل خوش کنار هم زندگی میکنند و همه درست کار میشن ... مثل زمان شاه ! "
قاصدک
شنبه 20 آبان 1391 07:59 ب.ظ
اووف چه خبره!
پاسخ قلی قلی نژاد : از اظهار نظر* شما تشکر میکنم.


__________________________
* (بی ربط)
معشوقه خانوم
جمعه 19 آبان 1391 01:50 ب.ظ
جالبه ! بیشتر مخاطبینت به یک بچه رای دادن !!
چه بچه ی تنهایی ...چه بچه های تنهایی ! برای نسل های بعدی خیلی دلم میسوزه ...

............................

و اما در مورد فراری شدن نخبه ها باید بگم کافیه من و شمای نوعی به عنوان مسئول سازمان فلان و بهمان ، سنگ جلوی پای این بچه ها نندازیم و سعی کنیم مسیر پیشرفتشون رو هموار کنیم . به چشم خودم دیدم که چطور مسئولین محترم سر راه نخبه های جوون و اغلب بی پول ، سنگ و قلوه سنگ میندازن !
بچه ها چقدر باید بجنگن ؟ مگه ما چقدر توان جنگیدن داریم ؟
یه روزی بالاخره دست از جنگیدن می کشیم و میریم جایی که جاده ی پیشرفتمون هموارتر باشه دیگه ....
پاسخ قلی قلی نژاد : ممنون از نظرتون.
زیاد موافق با این نیستم که مسئولین بخواهند و.... چون معمولا سواره از پیاده خبر نداره که هیچ در ضمن سواره نمیخواد هیچوقت پیاده بشه. چاره ای نداره هر کسی که فکر میکنه نخبه هست باید خودش حق خودش رو بگیره و از نخبه بودنش بتونه برای حل این مشکل استفاده کنه! وگرنه رفتن از کشور و در دانشگاه دست چندم درس خوندنو بعد صندوق داریو کارمندی ور به نظرم همه آدمه به راحتی از پسش بر می آیند. نخبه کسیه که از استعدادهاش برای عملگرایی در شرایط بد بتونه استفاده کنه وگرنه اسمش نخبه نیست.
بله دقیقا میخوام همین رو بگم یه نخبه باید با مسئولین تازه به دوران رسیده پوشالی و پاچه خوار باید درگیر بشوند. چاره ای نداریم حالا با کدام رده و مسئول دیگه با این دنیای اینترنت و مجازی اگه همه نخبه باشیم باید بتونیم به یه اجماعی برسیم و حرکت کنیم. منتظر موج سواری سیاسیون داخلی و خارجی نباید بشینیم. باید تند و تند هم فکری و مشورت کنیم و اهداف بزرگ را در قالب چند جمله بصورت خواسته ها در سطح جامعه مطرح کنیم.
مثلا ممنوعیت مدرک گرایی پولی در دستگاههای دولتی. ممنوعیت ارجاع پست مدیریتی به افراد کم سابقه و یا بی سابقه.
در هر دستگاه دولتی به علت عدم رقابت حتما و حتما نمایش درختواره بودجه و هزینه ها بصورت خوانا منتشر شود.
و ....
معشوقه خانوم
جمعه 19 آبان 1391 01:41 ب.ظ
اول برم این گوشه ی وبتون نظر بدم چند تا بچه خوبه بعد میام میگم چرا بچه های نخبه ی ما فراری میشن .
پاسخ قلی قلی نژاد : ممنون
ساراازکرمانشاه
چهارشنبه 17 آبان 1391 08:34 ب.ظ
وحشت از عشق که نه !
ترس ما فاصله هاست
وحشت از غصه که نه !
ترس ما خاتمه هاست
ترس بیهوده نداریم !
صحبت از خاطره هاست
صحبتاز کشتن ناخواسته ی عاطفه هاست
کوله باریست پر از هیچ که بر شانه ی ماست
گله از دست کسی نیست !
که مقصر دل دیوانه ماست
----------
پستت روکامل خواندم -هیچ کاری نمیشه کرد

پاسخ قلی قلی نژاد : من ا که از این شعر چیزی نوفهمم.
خیر اتفاقا خیلی کارا میشه کرد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.