تبلیغات
بلاگه - اهورامزدا، این کشور را از گزند دشمن، دروغ و خشکسالی پاسدار باش. (داریوش بزرگ)
ع) فرمود: هر گاه وبلاگی را خواندید نظر بگذارید ولو به اندازه تایپ یک نقطه.

اهورامزدا، این کشور را از گزند دشمن، دروغ و خشکسالی پاسدار باش. (داریوش بزرگ)

نویسنده :قلی قلی نژاد
تاریخ:چهارشنبه 18 مرداد 1391-04:51 ب.ظ

اهورامزدا، این کشور را از گزند دشمن، دروغ و خشکسالی پاسدار باش. (داریوش بزرگ)


معلوم نیست، داریوش گفته کورش گفته!خلاصه هر کی گفته ترو خدا بتش نکنیم و ذوب در ولایتش نشیم و عکسش رو نبریم توی  کره ماه ، اون اهورا مزدا  رو هم بخونید خدا، که قرطی بازی نشه. .


ما در سه حالت در فقه شیعه دروغ داریم.
یکی  از اینها بهش میگن دروغ مصلحتی.
تفسیر مصلحت چیه و مرجعش کجاست خدا میداند.

حکایت

  گویند مردی جوان،  زنی زیبا روی داشت که جمله بد چشمان شهر بدان طمع داشتندی.
القصه روزی مرد جوان هنگام بازگشت از کشت و کار به طلب قضای حاجت سبک در  کوچه باغ های شهر به روش پیشینیان اهل حجر ، ایستاده در حالی که فشار ،چشمانش را ور قلمبانیده بودندی خود را رها ساختندی و در حال قضای حاجت شدندی.
 کمی انطرف تر پشت پرچین یکی از کوچه باغ ها حاکم شرع نشسته بر قضای حاجتی بزرگتر و صد البت مهم تر و رنگین تر!  صداهایی شنید  ترسان فحش بر دهان ،نیم خیز شده تا زیر ناف ایشان پشت دیوار دیده نشود و در حالی که عبا و ردا آویزان و تنبانش بر زمین پریشان بود، به قصد و حیلت و کیاست بانگی بر آورد "کیستی !" 1
  آری! مرد جوان پاکدل نادان، در همان حال ویلان و سیلان،  تنبان را بالا کشان ولی آنطرف تر به مدد پرچین حاجب ،شیخ دامن کشان  راحت و خونسرد و با اعتماد به سقف و لی نیم خیز بانگ بر آورد: "مگر نمیدانی بجز در  مبال نشاید  مرد را قضای حاجت کردن ای  نا مسلمان؟!"
 و سپس بر همان طریق  نیم خیز و با پا تنبان کشان و پشت دیوار  سنگر گرفتندی (تا همچنان نادیده ها کشف نشوندندی و ملت نادیده بمیرندی) خود را به دیوار نزدیک گرداند تا گاهی  به  مانند تریبون دستها را بر روی دیوار تکیه دهد ،
 ادامه بداد :" ای وای بر تو  چه میبینم به کدام روی آن نجس را  بر زمین  رعیت  ریختی و ....؟! "
 مخلص کلام آنکه از  غصبی بودن و ضرر اوره برای  مورچه ها و سایر عناصر موجود در بیو  الکترولیز  گرفته تا  بخارات سمی آن  داد سخن همی داد و جوان را بر گناه نابخشودنی خود آگاه ساخت.  در اختتام کلام گلویی تازه کرد ، دستش را بر  پایین کرباس خود گرفت که مبادا در حال سخن بالا رفته اسرار مگو فاش گردد فریاد بر آورد: " و ا مصیبتا حال که اگاه شدی  چه کرده ای !  چرا؟! آخر چرا؟!   مات ایستاده ای  ما را می نگری  خیره سر !؟ بشتاب که  اعیال بواسطه این معاصی بر تو  حرام گشته و خود دانی و خدای خود ! "(قابل توجه جوانانی که همش غر میزنن که  چرا بابا مامان به اونها توصیه میکنند  بشینید و کارتون رو بکنید...)
جوان را گویی حلقه چشمان آشکارا بر اثر هنری خود نگاه همی انداخته بر سر زنان گرد خود همی گشت و مویه کنان بر سبیل گدایان طلب  راه و چاه مینومدندی. و شیخ را قسم سنگین دادی که وی را از گزند  معاصی برهانندی.
 حاکم نیز دستی بر محاسن کشید (البته هنوز طهارت نگرفته بود) و در حالی که  قدری با پا تنبان پریشانش را جمع و جور میکردی  ، قدری با چشمانش افق را نظاره  کردی...چنان که گویی اسرار ما وراء و بوزن هیگز را در حال آزمایش و رصد است و وانمود کردی با تعهد تمام  دل در گرو  حل  مشکل  مرد دارد.
حکایت آنکه ، چنین حل مشکل برملا نمود آن  خیر خواه، پس از آن ژستی بگرفت و با همان حال و اوصاف چرخی زد و از دیواره پرچین به عنوان  سطح تریبون  استفاده  همی کرد و سینه  صاف کرد و گفت:
ادارمه دارد...

_______________________________________________________________________________________
1- این کیاست رو نوشتم تا  سران قدرتهای بزرگ بدانند چه مردان زیرکی در این سرزمین زیست کرده اند و وقتی  میز  مذاکره  بشه 5+1 یک بیستی  بهشون نشون بدن که ندونن صد چطور آمد پدید. و انرژی  هسته ای حق مسلم ماست. .... ما میتوانیم!

What do you do for a sore Achilles tendon?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 09:46 ب.ظ
Awesome website you have here but I was curious about if you knew of any message boards that cover
the same topics talked about here? I'd really
love to be a part of group where I can get advice from other knowledgeable people that share the same interest.
If you have any suggestions, please let me know. Appreciate it!
حدیث اقا
دوشنبه 23 مرداد 1391 10:06 ب.ظ
اول عرض كنم پیام قبل مال منه فراموش كردم اسممو بدم با آی پی من می تونی متوجه بشی
دوم :چرا اینقدر مردم مردم می كنی مگه ما جدای ازمردمیم اگثر مردم همه می دانند كه به نظام اعتماد دارند واین را درجاهای گوناگون ثابت كرده اند ومی كنند شما نباید بگو مگوهای آنان را كه براثر مشكلات اقتصادی بوجود آمده با آن قاطی كنی همان اشتباهی كه رسانه های جاسوسی آمریكا وروسیه ورژیم صهیونیستی وام آی سیكس و.. كردند شما اشتباه آناه رو تكرار نكن شما خوب می دونید چرا دشمن قبل ازوفات امام قصد حمله به ایران راداشت ولی حمله نكرد ترسید برگشت و....چرا؟؟؟
ازطرفی ما همه ازهمین مردمیم من یه روستایی ساده هستم كشاورزی كارمن هست با دهان روزه برنج می برم عشق هم می كنم لذت هم می برم درهمین كشورم با همین مردمم گرانیشان گرانی من عشقشان عشق من مرگ شان مرگ من و...مگه ما جداییم /با فكر بنویس دوست من نگذار تعصب بر تو فایق آید /دوستت دارم
پاسخ قلی قلی نژاد : عزیزم دوستت دارم!
دوشنبه 23 مرداد 1391 09:56 ب.ظ
قلی جان باز رفتی دنبال سفسطه چرا جواب مرا ندادی جانم شما دو خط ذرابتدای پستتان نوشتید ومن به نوعی شما را دریاد آوری آن مطالب وانگیزه ای آن یاری دادم گویا ندید؟آیا نوشته ی مرا تایید می كنید یا نه اگر نمی كنید استدلالتان را بنویسید چرا هنوز این حل نشده دنبال چیزهای دیگری اول اونو حل كنیم بعد بریم روی دیگر چیزها. همه رو یك جا نیار ،خودت بعد نمی تونی جمعش كنی برای همین درجملاتت تضاد می افتی اینو قبلا هم به شما عرض كردم//
پاسخ قلی قلی نژاد : غزیزم دوستت دارم!
حدیث آقا
دوشنبه 23 مرداد 1391 06:48 ق.ظ
سلام نمی دونم دنبال چی می گردی فقط می دونم اونقدر خودتو روشن می دونی كه فقط دوست داری القائاتت رو به خورد این واون بدی /ماه چی عزیز من چراحرف مجاهدین خلق رو می زنی خودت هم می دونی جریان چی بوده چرا كه شمامعتقدیت مردمرودارن منحرف میكنن خودتون هم اینكارو می كنید وبه فكر جوانان مردم نیستید /مجاهدین منافقین اینوساختند امام هم مخافت كرد ولی مردم بعضی ها باورشون شده بود .شمامگهخودتون این دوران روندیدی /چراقضایاروبرعكس می كنی درپیام قبلی بهت گفتم بهفكرمردم باش نه اونهارو منحرف كن/برادرمن بااین تارو پودی كه شمادارید می بافید یه كلاه نمدی هم درنمی آد/وقتی بحث علمی كنی منطقی باش خودت می گی استدلال پس كو استلالت ؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ قلی قلی نژاد : چطوری باور کنم آدمی که سوار بر مسند قدرت است ، معصوم نیست، هیچ قیدو بندی هم برای پایین اومدن برش نیست با استدلال آشنایی داشته باشه؟!
استدلالی اگه در کار بود خود امام خمینی که شما باید قبولش داشته باشید در یک سخنرانی خطاب به شاه گفت: " آقای شاه به فرض که شما آدم خوبی هستی، این ملت شما را نمیخواهد میگویند برو کنار، بروید کنار"
این استدلال است دیگه؟ هست یا نه؟
استدلال میگه عقل حاکم باشه، ولی یه عده قلیل که اتفاقا قدرت و ثروت رو هم در دست دارند از آیه و اکثرهم لایعقلون استفاده ابزاری میکنند. مردم پایین دست و رعایای مخاطب این آیه قرار میدهند .
استدلال بنا بر سخنان آقای خمینی یعنی خواست مردم. آیا شما خواست مردم را قبول دارید؟
آیا شما خواست مردم را قبول دارید؟
آیا شما خواست مردم را قبول دارید؟
یا یک آیه میاورید و هرچه را که خود خواستید ازآن تفسیر میکنید؟
یک دیوونه
یکشنبه 22 مرداد 1391 11:47 ب.ظ
yekam adab bad nista
پاسخ قلی قلی نژاد : دیگه ببین چی شده یه دیونه اومده به من میگه با ادب باش (لبخند).
خیلی سعی کردم ولی حرکت برخی اقشار خیلی جسارت امیزه و با پرویی تمام به مردم حمله میکنند. نتونستم زوایای پنهان این پررویی رو تصور نکنم
حدیث آقا
یکشنبه 22 مرداد 1391 06:39 ب.ظ
حلا كی عكس شو برده تو كره ماه ؟؟خوش برده برده یا دیگران؟؟دوستانش بدن یا دشمنانش؟؟ نیتشون خیر بوده یاشر؟؟
پاسخ قلی قلی نژاد : سلام، شب شما بخیر ،
هموهایی که میگن ولایت استدلالی نیست در خون آدمهاست، همونهایی که امروز به جای بحثهای عقلی بحثهای عرفانی راه میندازندو ذوب در ولایت میشوند و از انسان بنده خدا بتی هم انداز هبل میتراشندو با پناه گرفتن پشت بت خود ساخته مردم رو در رعب و وحشت ولایت مطلقه نگه میدارند.
این موضع رو هفته پیش نوشتم براتون، ببین بی خیال برادر حدیث، اینجا میزنیم توی سرو کله همدیگه نتیجه ای هم نمیگیریم .
بیایم ببینیم هر کدوممون با روش خودمون چیکار میتونیم برای مردم جامعه ای که اسمش ایرانه مردمشم هم کیش خودمون هستند چیکار میتونیم بکنیم.
ساراازکرمانشاه
یکشنبه 22 مرداد 1391 07:31 ق.ظ
سلام نوشتی درجوابم دوباره تماشاکن .الباقیش روحالیم نشد معنی کن لطفا"(بامطلب کیف خانمها)آپم
پاسخ قلی قلی نژاد : سلام ممنون سر زدی، هنوز فرصت نشده باقیش رو بنویسم. مینویسم.
sarao
یکشنبه 22 مرداد 1391 12:31 ق.ظ
ajab nasre giraee ghli khan ma dar kaf nasre shiva va ahvalate sheykho raeiat mandeim. be roz nemodid khabar konid mostafiz shavim baradar gholi...
پاسخ قلی قلی نژاد : ممنون, شما لطف دارید, همشیره سارآو . به پای اشعار روان شما نمیرسد
حمید
شنبه 21 مرداد 1391 03:31 ب.ظ
خب که چی الان میخواهیی ادامه بدی یا نه،
ولی تمش بامزست...
ساراازکرمانشاه
پنجشنبه 19 مرداد 1391 02:11 ب.ظ
روله چ نوسایده ؟جورسریال تی لفیزیون قسمت قسمته ؟ولله نازانم منظورت چ س ؟
پاسخ قلی قلی نژاد : دوواره تمشای که، به لکه م چشتی سه ر ده ر که ید.
مژده
چهارشنبه 18 مرداد 1391 08:59 ب.ظ
لابد میخاد بهش بگه باید همسرت رو طلاق بدی وبه عقد من دربیاری
هرچی بگی از این جماعت برمیاد
والا
پاسخ قلی قلی نژاد : این حکایت معروفیه, که بعدها در این حکایت بیان میشه حاکم شرع با آن وضعیت معصیت بار بعدها چگونه کلاه شرعی و بدل این مسایل خود ساخته شرعی را بیان میکند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر